Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Zimowisko 1.Drużyny Rawskiej w Tomaszowie Maz. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
czwartek, 22 lutego 2018 21:55

W miniony weekend (17-18 lutego 2018) korzystaliśmy z gościny ojców filipinów w Tomaszowie Mazowieckim. Tematem fabularnym tego cyklu było harcerstwo w czasach II Wojny Światowej (Hufce Polskie). W biwaku uczestniczyło 19 harcerzy.

W sobotę przed południem, krótko po przyjeździe, rozpoczęliśmy Wielką Grę, sprawdzającą umiejętności pierwszej pomocy, deszyfrowania, znajomość szant i podstaw pionierki. Zwycięskim zastępem okazał się Ryś, który zdobył o 1 punkt więcej od depczącego mu po piętach Niedźwiedzia. Później tego dnia pograliśmy jeszcze w niezawodnie rozweselające gry kontaktowe - "Drzewo" i "Słonia", w czasie ogniska Ryś zabłysnął swoim słuchowiskiem przybliżającym Mały Sabotaż w oparciu o "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, a ksiądz Sebastian przygotował dla nas powtórkę ze służby liturgicznej i adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielny poranek utrwaliliśmy odświeżone umiejętności służenia podczas mszy w parafii Świętej Rodziny. Zwycięzcą tego niemal czteromiesięcznego cyklu został Niedźwiedź. Przyrzeczenie harcerskie złożyli Janek Brewiński i Kuba Chylak. Życzymy im wytrwałości w postanowieniach i wszelkich łask Bożych!

 

Film z biwaku nakręcony kamerą GoPro można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: 
https://www.facebook.com/1-Dru%C5%BCyna-Rawska-FSE-s%C5%82bo%C5%BCego-ojca-Bernarda-Kryszkiewicza-1481524565459102/

 
Zimowisko 2. Gromady i 2. Drużyny Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 20 stycznia 2018 11:43

Wilczki z RawyW dniach 12.01. - 14.01.2018r. odbyło się zimowisko 2. Gromady i 2. Drużyny Rawskiej w Jeruzalu. Każda jednostka przez cały weekend działała według swojego planu zajęć. W Gromadzie było 14 wilczków oraz Akela, Bagheera i Baloo. Ten weekend pełen był zabaw, zajęć manualnych oraz konkursów. Nie obyło się również bez czytania na dobranoc ,,Księgi dżungli''. Na koniec rozstrzygnięto konkursy indywidualne: na Super Wilczka, który wygrała Hania Kielan oraz na kronikę, który wygrała Agnieszka Rutkowska.

galeria - Kinga Sekrecka

 
Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej 1.DRw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
piątek, 12 stycznia 2018 12:08

W niedzielę 7 stycznia 1. Drużyna Rawska uczestniczyła w 8-godzinnym kursie PPP zorganizowanym w Boguszycach przez Krajową Ekipę Techniczną. Kurs obejmował wszystkie zagadnienia wchodzące w skład szkolenia podstawowego oraz kilka dodatkowych ze szkolenia zaawansowanego. Zajęcia praktyczne były przeplatane z teorią potrzebną do ich zrozumienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.

Dziękujemy dh-owi Robertowi Fedorowiczowi za zorganizowanie kursu, prelegentom - Magdzie Biernackiej i Jędrkowi Fedorowiczowi za profesjonalne przekazanie wiedzy oraz dyrektorowi ZSO w Boguszycach - panu Mariuszowi Muszyńskiemu - za udostępnienie szkoły.

Galeria - Marcin Kalinowski

 
Spotkanie opłatkowe rawskich skautów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 06 stycznia 2018 10:38

Spotkanie opłatkowe5 stycznia 2018r. rawscy skauci świętowali wraz z zaproszonymi gośćmi Boże Narodzenie. Harcerze spotkali się na wspólnej Mszy świętej, którą odprawił duszpasterz ks. Paweł Olszewski. Następnie przenieśli się do przygotowanej na ten dzień sali w Starostwie Powiatowym. Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania był czas na podzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Nie obyło się również bez wspólnego, radosnego kolędowania przy dźwiękach gitary. W międzyczasie można było spróbować wcześniej przygotowanego przez skautów poczęstunku. Na koniec odczytana została gawęda z książki pt. ,,Rzeka'' Ewy Grodeckiej, dotycząca spotkania wigilijnego zastępu dziewcząt z roku 1934. Spotkanie przebiegło w radosnej i ciepłej atmosferze, dzięki której wszyscy czuli się jedną, wielką rodziną skautową. W imieniu wszystkich rawskich skautów chciałabym życzyć wszystkim, którzy nas wspierają i zawsze z nami są, wszystkim naszym przyjaciołom samych szczęśliwych chwil, pogody ducha i aby Jezus zawsze gościł w Waszych sercach, by Jego miłość towarzyszyła każdego dnia.

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
Zimowa wędrówka kręgu św. Pawła od Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Golianek Mateusz   
niedziela, 10 grudnia 2017 18:20

wędrówka zimowa
Rawscy wędrownicy z kręgu św. Pawła od Krzyża pokonali w sobotę 9 grudnia 2017 roku trasę z Łowicza do Bąkowa Górnego. W trakcie wędrówki pełniący służbę wychowawczą najstarsi harcerze zgłębiali tajniki metody skautowej. - Próbowaliśmy spojrzeć na skauting całościowo, jak prowadzi małego chłopca przez kolejne stadia dojrzewania do bycia dorosłym - podsumował Dariusz Jarzębski HO, hufcowy Rawski.

Więcej…
 
Zbiórka 18 listopada 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Zerek   
niedziela, 19 listopada 2017 08:44

Zbiórka tego dnia rozpoczęła się od przyznania drugiej gwiazdki Maćkowi oraz przejściem na salkę w starym klasztorze. Po zdjęciu swoich ubrań rozdane zostały śpiewniki wszystkim przybyłym wilczkom. Wszyscy czyli Stare Wilki i wilczki zaczęły się uczyć piosenek przygotowanych przez Chilla. Nauczyliśmy się: "Na wzgórzach Seonee" oraz dwóch piosenek z pokazywaniem  "Poluj Mowgli" i "Tam gdzie Wajganga". Po rozśpiewaniu się zagraliśmy w parę gier żeby poczuć trochę ciepła bo nie ukrywajmy na zewnątrz jest dość zimno a ruch to zdrowie. Na sam koniec zaśpiewaliśmy jeszcze jedną z piosenek i rozeszliśmy się do domów.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

509306
dzisiaj37
wczoraj67
w tym tygodniu104
w tym miesiącu104
wszystkie509306

Polityka cookies